Gabinet

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

GABINET Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC Strona główna    

×Zamówienie

Jak podłączyć drukarkę fiskalną


Jak podłączyć drukarkę fiskalną? Jak podłączyć przez sieć LAN, WiFi, Internet, Bluetooth, USB albo RS232?

Drukarkę fiskalną można podłączyć na dwa sposoby - albo przez lokalny port w komputerze, albo przez sieć TCP/IP.

Uruchom ustawienia drukarki fiskalnej:

Opcje - Drukarka fiskalna


Podłączenie przez TCP/IP (zalecane) działa przez LAN, WiFi, Internet. Drukarka musi być w trybie SERWER, ale nie musi stać w tym samym pomieszczeniu, kraju albo kontynencie. Po prostu musi być dostępna przez sieć Internet albo Intranet/LAN.

Program potrzebuje informacji o adresie IP (stałym!) i numerze konkretnego portu, za pomocą którego drukarka będzie obsługiwać połączenie. Podaj Adres IP oraz Numer portu a następnie wybierz protokół (Thermal albo Novitus XML).


Połączenie z drukarką fiskalną następuje w trybie ad hoc, czyli w razie potrzeby, a następnie jest zamykane. Jest możliwe zatem korzystanie przez kilka komputerów z jednej drukarki fiskalnej - ale w danym momencie tylko jeden komputer może byćdo niej podłączony. Pamiętaj, że adres IP powinien być stały.

Przetestuj połączenie. Jeśli coś nie działa, sprawdź A. czy drukarka widzi sieć, B. czy zapora nie blokuje połączenia z drukarką (trzeba dodać specjalną regułę), C. czy drukarka ma włączony tryb łączenia się po TCP/IP.

następuje za pośrednictwem portu zainstalowanego w komputerze (RS232). W przypadku połączenia przez Bluetooth lub USB potrzebujesz sterownik, który będzie udawał taki port na potrzeby aplikacji. Właściwy sterownik dostaniesz od swojego serwisanta drukarki fiskalnej.


Naciśnij Szukaj, aby znaleźć czynne porty. Możesz też wybrać port z listy - to jest mniej zalecane, bo nie sprawdzisz od razu, czy port działa.

Przetestuj połączenie. Jeśli coś nie działa, sprawdź A. czy w Panelu Sterowania (dział Menedżer urządzeń) widać port, B. czy drukarka ma włączony tryb łączenia się przez ten port.

Zobacz też jak wybrać drukarkę fiskalną.

Pamiętaj, aby w drukarce ustawić kodowanie polskich liter na Windows CP1250, albo ustaw opcję kodowania według Mazovia.

2020-10-03

fiskalizacja

· Pozostałe tematy
· Zadaj swoje pytanie
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-10-28 20:25 #33.4 for 34.201.18.139 @ec2-34-201-18-139.compute-1.amazonaws.com