Blog

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC Strona główna    

« poprzedni czwartek, 16 lipca 2020 następny »

Z użytkownikiem jak z dzieckiem - czasami trzeba prowadzić za rękę

W zgłoszeniach do pomocy technicznej widzimy, że użytkownicy dzielą się na trzy grupy. Pierwsza, która wykonuje kopie zapasowe świadomie, wie gdzie je przechowuje, a zgłasza się tylko po drobną poradę. Druga grupa to ci, którzy wykonują kopie, ale rzadko, a raczej niekoniecznie, zatem tutaj potrzebne jest większe wsparcie w sprawdzeniu, czy i gdzie kopie się znajdują.

Trzecia grupa to użytkownicy, którzy widząc jakiekolwiek okienko automatycznie naciskają czerwony krzyżyk. Taki brzydki zwyczaj, powodujący odpowiedź NIE na pytanie programu, czy wykonać kopię zapasową. Potem w razie zaniku napięcia czy inne awarii proszą o ratunek. Nie zawsze jest to jednak możliwe.

W trosce o mniej świadomych użytkowników przygotowaliśmy nowe rozwiązanie. Jest teraz więcej opcji kopii zapasowych do ustawienia w ustawieniach programu, w tym lokalizacja, zawartość i częstotliwość kopii. Sama jednak kopia wykona się już automatycznie przy zamykaniu aplikacji, tuż przed procedurą ewentualnej aktualizacji.

Aaaaaaaa, mamy jeszcze użytkowników, którzy nie zamykają programu. Nigdy, chyba że padnie prąd. Raczej zamykają klapkę laptopa. Tutaj też nie jesteśmy bezradni: nowe hybrydowy bazy danych 365 mają tę uroczą cechę, że zapisują dane natychmiast. Nic jednak nie zastąpi użytkownika, który świadomie dba o higienę działanie aplikacji.

Zachęcamy szczerze do zamykania każdej aplikacji, jeśli nie jest używana - to wpływa pozytywnie na stabilność całego systemu Windows.


2020 · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń · 2019 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń ·
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-10-22 22:04 #26.8 for 3.219.217.107 @ec2-3-219-217-107.compute-1.amazonaws.com