Blog

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC    

« poprzedni czwartek, 18 czerwca 2020 następny »

Nie wszyscy wiedzą, że na co dzień mówią prozą, a Druczek korzysta ze wzorców

Nasz flagowy Druczek® to program, który po prostu działa. Można przez lata z sukcesem prowadzić w Druczku sprawy swojej firmy i nie zdawać sobie sprawy, że... korzysta ze wzorców!

W czasach przed pandemią, gdy wysyłaliśmy papierowe listy, podobne rozwiązanie nazywało się korespondencja seryjna. Wzorce polegają na tym, że mamy stałą strukturę dokumentu, na przykład taką:

Co właściwie nie jest do konca prawdą, bo wcale paragrafy nie są ponumerowane! W końcu nie wszystkie paragrafy będą pasować do konkretnych danych, niektóre zależą na przykład od tego, czy przykładowa umowa przenosi prawa autorskie. Zatem przykładowa struktura wzorca naprawdę to wygląda tak:

Przy odrobinie magii pola zostaną zastąpione treścią konkretnego obiektu, na przykład umowy o dzieło, co wygląda tak:

Na wydruku otrzymamy taki efekt:

Wzorce są typowe i w większości przypadków po prostu wystarczają od razu. Wzorce można jednak swobodnie zmieniać i tworzyć własne mutacje. » zobacz jak

Można też przygotować dodatkowe warianty wzorców w kilkudziesięciu różnych językach. » zobacz jakich

Można też stworzyć dodatkowe wzorce, które nie muszą być szczególnie powiązane z tematem. Na przykład ze wzorca faktury można wyprodukować wzorzec pokwitowania za pozostawienie auta na parkingu, a ze wzorca reklamacji można przygotować wzorzec rezerwacji pola namiotowego. Możliwości są prawie nieskończone, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i dostępność pól.

Jest przykładowo 190 pól dostępnych dla umowy o dzieło i przynajmniej 300 pól dostępnych dla standardowej faktury. Powinno wystarczyć. » dowiedz się skąd wziąć te pola.

» dowiedz się więcej o wzorcach


2020 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń · 2019 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń ·
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-12-01 03:41 #28.7 for 18.213.192.104 @ec2-18-213-192-104.compute-1.amazonaws.com